12-keelne elektoakustiline kitarr Dean AX-D12-MAH
Body Material: Mahogany
Body Type: Dreadnought
Top Material: Mahogany
Top Contour: Flat Top
Neck Material: Mahogany
Scale Length: 25 1/2" (648mm)
Construction: Set Neck
Neck Shape: C
Fretboard Material: Mahogany
Inlays: Pearl Dot
Number of Frets: 20
Fretboard Radius: 12" (305mm)
Nut: Urea (OEM)
Nut Width: 1 11/16" (43mm)